Небезпека від укусів мух

Мухи відносяться до категорії комах, котрі прокидаються разом з весняним теплом. Але своїм нахабством і шкодою можуть кому завгодно зіпсувати життя. Мало того, що вони лізуть в обличчя та псують їжу, деякі з них ще й боляче кусаються. Які саме і навіщо вони це роблять, читайте нижче.

"Звичні" мухи-жигалки

Ареол їх проживання – вся Європа, Азія, Америка і навіть Австралія. Словом, цих створінь вистачає по всьому світу. Кусають не лише домашніх тварин, але й людей. Це дуже підступні комахи, адже зовні їх можна сплутати з миролюбними кімнатними «родичами». Єдиною відмінністю є менший розмір та сім круглих чорних плям на животі, розташованих у вигляді шахової дошки.

Укуси вищезгаданих створінь нічим не відрізняються від уколів гострою голкою або нападу комарів. Найчастіше їх укуси з’являються на ступнях, кісточках, під колінами, а іноді й по всіх ногах. На місці укусу виникають червоні висипання та невеликі бордові шишки. Лікування, як при місцевих алергіях – лід або пакетик чаю на ранки, антигістамінні препарати перорально. Це допоможе зняти симптоми кропив'янки, що виникла, а також зменшити біль та набряки.

Піщані мухи

Якщо ви збираєтесь подорожувати в країни з тропічним та субтропічним кліматом, слід остерігатись укусів піщаних мух. Вони маленькі за розміром з волохатими крилами коричнево-сірого відтінку. Личинки нагадують черв’яків. Найчастіше нападають в сутінках. Ці створіння дуже люблять вологу, так як розмножуються в перегної, мохові та грязюці.

Найбільше їх в Південній частині Сполучених Штатів та у Південній Америці. Комахи чоловічої статі харчуються нектаром та соком, а от самиці – справжні кровожери. Їх укуси дуже болючі та небезпечні. Відразу після нападу виникають пекучі та сверблячі шишки і пухирі, котрі викликають дерматит. Але це не найгірше, що може статись.

Згідно даних центру по контролю та профілактиці інфекційних захворювань США,  ці паразити передають таке небезпечне захворювання, як лейшманіоз. Вакцина від нього ще не винайдена. Проявляється дана недуга у вигляді виразок на шкірі та підвищенні температури тіла. В якості лікування слід нанести на місце укусу гідрокортизонову мазь або лосьон з каламином. Це зменшить набряк та свербіж. При появі виразок слід негайно звернутись до лікаря.

Муха цеце

Це ще один небезпечний паразит, котрий живе в тропіках. Має довжину 6-15 мм та висунутий вперед ротовий апарат. Живе в Африканских лісах, ховаючись в дуплах та стовбурах дерев, а також між їх корінням. Кусається дуже боляче. Відразу після нападу мух на тілі з’являються червоні шишки та виразки. Передає таке захворювання, як тріпаносомоз (або сонна хвороба), яка характеризується наступними симптомами:

 • головний біль;
 • жар;
 • болі у м’язах;
 • сплутаність свідомості;
 • кома.

Тріпасономоз спричиняє набряк мозку і, якщо його не лікувати, може призвести до смерті. Тому при появі хоч одного з вищеперерахованих симптомів, слід негайно звернутись до лікаря. Виявити хворобу можна за допомогою аналізу крові. Якщо тріпасономоз підтвердиться, вам припишуть пентамидин, котрий вважається досить ефективним у боротьбі з даною недугою.

Мухи-олені

Мають довжину 4-8 мм з чорно-коричневими смугами на прозорих крилах. Відрізняються золотавими або яскраво-зеленими очима на маленьких округлих виступах. Живуть біля боліт, озер та інших водойм. Найбільшу активність виявляють навесні.

Укуси у них дуже болючі. Відразу спричиняють появу червоних шишок та рубців. Саме ці створіння переносять смертельно небезпечну хворобу – туляремію. В перелік її симптомів входять:

 • виразки на шкірі;
 • жар;
 • головний біль;

Лікується дане захворювання за допомогою антибіотиків. Без медичного втручання може закінчитись смертю.

Відразу після укусу слід промити уражену ділянку водою з милом, прикласти лід, а також прийняти ліки від алергії.

Чорні мухи

Досить невеликі за розміром – від 1 до 5 мм. Мають вигнуте тіло, короткі вусики та крила у вигляді віяла. Живуть біля водойм, де відкладають свої личинки. Зустріти чорних мух можна в США, але хворобу під назвою «річна сліпота» або онхоцеркоз вони переносять лише на Південній частині цього континенту та в Африці.

 Як правило, кусають в голову або в обличчя, залишаючи невелику колоту рану, яка згодом перетворюється в величезний набряк розміром в м’яч для гольфу.

Іноді можуть виникнути такі симптоми, як нудота, лихоманка та збільшення лімфатичних вузлів.

Аби зменшити ризик зараження, слід ретельно вимити місце укусу водою з милом та прикласти до нього лід. Далі лікар може виписати місцеві стероїди, аби знизити ризик подальшого інфікування.

Профілактика укусів мух

Якщо ви впевнені, що вас вкусила одна з перерахованих вище мух, слід вжити наступних заходів:

 1. Змажте місце укусу антисептичним засобом і заспокійливим лосьйоном;
 2. Прийміть антигістамінні препарати для зменшення свербежу та набряку.
 3. В якості профілактики перш, ніж вийти на вулицю, нанесіть на все тіло стандартний репелент від комах.

 

Джерела інформації:

1.https://www.healthline.com/health/fly-bites

2.https://www.medicalnewstoday.com/articles/326125

3.https://www.health.com/condition/skin-conditions/fly-bites

Цей розділ сайту містить професійну спеціалізовану інформацію про препарати, властивості, способи застосування, протипоказання, призначену виключно для дипломованих медичних спеціалістів.

Підпишіться на нові статті про алергію та її лікування!