Причини алергії до кроликів

     В слині, сечі та хутрі кролика містяться такі сильні алергени [1] як Ory c 1 (білок з групи ліпокалінів, що є одним із найважливіших представників групи повітряних алергенів тваринного походження), Ory c 2 та Орі c 3 (ліпофілін). Саме ці алергени провокують, наприклад, розвиток професійної астми, а в рідкісних випадках ‒ навіть анафілаксії, яка може виникнути після укусу тварини. При цьому, вірогідність розвитку алергічних реакцій зростає, якщо у людини є інші види алергій.

     Крім того, зафіксовано випадок анафілаксії внаслідок необережного поводження з голкою, яка раніше використовувалася для шиття виробів з кролячого хутра. В результаті, серйозна анафілактична реакція [2] розпочалась уже протягом 15 хвилин після поранення. 

З іншого боку, є дані, які дозволяють припустити [1], що первинна сенсибілізація до епітелію кролика та білку його сечі може полегшити подальшу алергічну реакцію на кроляче м'ясо. За розвиток останньої відповідають сироватковий альбумін та гамма-глобулін. Вони у кролика мають невисоку алергенність, проте, схожі алергени є також в інших видах м'яса. Наукові дані свідчать, що сироватковий альбумін кролика [2] рідше викликав утворення специфічного IgE, ніж алерген цієї групи, що міститься у м’ясі великої рогатої худоби.

Симптоми алергії на м’ясо кролика

          Алергічні реакції на м'ясо можуть впливати на шкіру, дихальні шляхи, шлунково-кишковий тракт та серцево-судинну систему. Як правило, реакція виникає через декілька хвилин або протягом години після їди.

 

Серед поширених симптомів:

  • кропив’янка 
  • шлунково-кишкові симптоми, включаючи нудоту, блювоту та спазми
  • нежить або закладений ніс
  • легка лихоманка
  • хрипи і утруднене дихання
  • у рідкісних випадках – анафілаксія

 

       Якщо ви підозрюєте, що у вас є алергія до м’яса, єдине рішення – це звернутися до алерголога. Він може порадити пройти шкірне тестування у вигляді прик-тесту, який дає результат уже за 15-20 хвилин. Під час нього ділянку шкіри на передпліччі або спині колють невеликим стерильним зондом з незначною кількістю харчового алергену. Або ж лікарю може знадобитися аналіз крові, щоб визначити рівень антитіл IgE до м'яса кролика. В Україні результати такого аналізу доступні через три дні.

        У деяких випадках алерголог може запропонувати провести провокаційний тест, що є золотим стандартом діагностики харчової алергії та проводиться під суворим наглядом лікаря. Під час цієї процедури у медичного персоналу обов'язково мають бути напоготові спеціальні медикаменти та обладнання для невідкладної допомоги. 

         Якщо діагноз "алергія на м'ясо" підтвердиться, алерголог, швидше за все, призначить вам носити з собою дозатор адреналіну   і навчить вас його використовувати.

         Небезпека харчової алергії – в непередбачуваності кожної реакції. Люди, які раніше відчували лише легкі симптоми, можуть раптом розвинути більш важку реакцію, включаючи анафілаксію.

        Адреналін слід застосовувати негайно, якщо у вас виникають важкі симптоми, такі як задишка, повторний кашель, генералізована кропив’янка, набряк в горлі, проблеми з диханням або ковтанням або поєднання симптомів з різних ділянок тіла. Це може бути кропив’янка, висип або набряк на шкірі в поєднанні з блюванням, діареєю або болем у животі.

        По можливості, майте два дозатори адреналіну, оскільки сильна реакція може повторитися. На сьогодні не існує доведеного лікування харчової алергії, тож найкраще, що можна зробити в цьому випадку – уникати алергенів, які запускають негативну реакцію. Для цієї мети спеціальне меню вам допоможе розробити лікар після комплексної діагностики причин вашої алергії.

 

Джерела інформації:

  1. http://www.jiaci.org/summary/vol24-issue6-num1176
  2. http://www.phadia.com/en/Products/Allergy-testing-products/ImmunoCAP-Allergen-Information/Food-of-Animal-Origin/Meat/Rabbit/

Цей розділ сайту містить професійну спеціалізовану інформацію про препарати, властивості, способи застосування, протипоказання, призначену виключно для дипломованих медичних спеціалістів.

cтатті про алергію

Підпишіться на нові статті про алергію та її лікування!